ParanoyaBLOG

programmare necesse est,
vivere non est necesse

 

O Mnie

Łukasz WittbrodtNazywam się Łukasz Wittbrodt. Jestem nie za młody i nie za stary, ot w idealnym wieku do wojaczki. Wysoki, raczej szczupły, można powiedzieć że przystojny :P – i to tyle przymiotników. O danych osobowych poczytać możecie na moim Curriculum Vitae (cv.paranoya.info), a tu napiszę o czymś trochę innym.

 

A więc jestem programistą. Samymi komputerami interesuję się od bardzo dawna, odkąd brat dostał swój pierwszy sprzęt … jeśli wyrazy 286, 386 czy Hercules nie są wam obce to już wiecie o jakich czasach mówię :P

 

Programowanie przyszło chwilę później. Może nie byłem najlepszy z matematyki a wymyślanie algorytmów to nie moja mocna strona ale myślę, że byłem dość dobry – potrafiłem dużo :). Swoich sił próbowałem w Pascalu, C++, Delphi a nawet w Virtual Basicu. Skończyło się jednak na czymś, czego się nie spodziewałem. Cóż, cała branża poszła w tą stronę, więc i ja zakręciłem się w tym kierunku i rozpocząłem przygodę z programowaniem dla webu.

 

Początkowo był to sam html i css, ale później doszło też kilka innych języków zarówno od strony serwera (php, sql) jak i przeglądarki (java, javascript). No i dochodząc do dnia dzisiejszego muszę ze wstydem przyznać, że się wąsko w tym wyspecjalizowałem :( porzucając pozostałe języki programowania.

 

Oczywiście, to że uważam się za programistę nie oznacza, że blog ten będzie poświęcony tylko programowaniu – mam zamiar wrzucać tu wszystko co mnie zainteresuje lub może mi się w przyszłości przydać, więc proszę się nie dziwić jak zobaczycie wpis z zupełnie innej beczki :P. Zresztą patrząc na główne działy można się domyślać co znajdziecie na tym blogu.

 

Bardzo prawdopodobne, że znajdziecie tu również kilka moich rysunków – zamierzam się chwalić na całego, gdyż może i te prace jakieś tam super nie są, ale też nie należą do najgorszych. Wszystkich prac zapewne nie umieszczę a chwalić się będę tylko wybranymi :). Zainteresowanych odsyłam do zakładki „Rysunek”.

 

Na blogu tym chcę również umieszczać informacje o zmianach dotyczących mojego autorskiego systemu zarządzania treścią ParanoyaCMS. Nie będę się tu zbytnio rozpisywał – więcej informacji o tym systemie znajdziecie w dziale „ParanoyaCMS”.

 

To by było chyba wszystko,

Życzę miłej lektury :)