ParanoyaBLOG

programmare necesse est,
vivere non est necesse

 

Statystyki w ParanoyaCMS

 

Wielki kambek :P … no może nie taki wielki.

 

Po dłuższej przerwie spowodowanej notorycznym brakiem czasu powracam do rozwijania ParanoyaCMS. Narazie nic wielkiego poza kilkoma poprawkami i małym liftingiem pewnej funkcjonalności. I właśnie o tym liftignu tu pisać będę, a dotyczy on statystyk odwiedzin strony opartej na ParanoyaCMS.

 

Statystyki doczekały się liftingu wizualnego. Wymieniony został moduł odpowiedzialny za generowanie wykresów. Stworzyłem go praktycznie od nowa wykorzystując znany już wszystkim choć ciągle nieoficjalny element canvas pochodzący z html 5. Oznacza to jednak, że w tym momencie kończy się całkowicie wspieranie starszych wersji Internet Explorera. Jeśli chodzi o wersje 6 tej przeglądarki nie będzie ona w ogóle obsługiwana, natomiast wersje 7 i 8 będą tylko generowały wykresy (a to za sprawą biblioteki excanvas.js) jednak nie będą reagowały na zdarzenia związane z myszą.

 

Wykorzystanie elementu canvas wzbogaciło wizualnie wykresy i pozwoliło „dorobić” kilka typowych i nietypowych form przedstawienia danych. Zamiast do tej pory dostępnych wykresów liniowych i słupkowych obecne w systemie są teraz wykresy kołowe, słupkowe, gwieździste oraz trzy rodzaje wykresów linowych (co kto lubi :P).

 

Poniżej kilka screen’ów ze statystyk (ograniczyłem się do samych wykresów). Obrazki podzielone są na dwie części – góra to, że tak powiem wygląd normalny (mouseout) a dół to wygląd po najechaniu myszą (mouseover):

 

 

 

 

Brak komentarzy to “Statystyki w ParanoyaCMS”

Komentarze zostały wyłączone.

Zostaw komentarz